East Sooke Park

East Sooke Park

Miroslav Holec - 03.08.2016 @ East Sooke Park, Britská Kolumbie

Pokud cestujete po Britské Kolumbii a máte cestu kolem západního pobřeží ostrova Vancouver Island, pak vybízí East Sook Park k poklidné procházce podél pobřeží Úžiny Juana de Fucy. Tato úžina se rozkládá mezi Pacifikem, ostrovem Vancouver a Olympijským ostrovem. Zvláštností je, že tato úžina je dlouhodobým předmětem sporu o vlastnictví mezi USA a Kanadou. Pokud budete stát na pobřeží, uvidíte tak v dáli vrcholky parku Olympic National Forest v USA.

Pokud se vydáte na cestu po pobřeží, jinak také zvanou The Coast Trail, čeká vás roundtrip o délce kolem 6 kilometrů v lehkém až středně náročném terénu. Zejména díky častému přecházení kamenitých útesů se z důvodu opatrnosti může trip prodloužit v deštivém počasí, kdy jsou kameny kluzké. Během cesty si lze odpočinout na mnoha místech s hezkým výhledem na úžinu. Kromě kamenitého terénu se zejména konec trasy stáčí do lesa, odkud je možné se přes louky dostat až k parkovišti, které je zároveň výchozím místem. Na parkovišti se v době mé návštěvy vybíralo vstupné formou přispěj kolik chceš. Za odměnu jsem dostal do ruky mapu trasy, která obsahuje i několik alternativních cestiček, které lze projít nebo si jimy track zkrátit například při nepřízni počasí.

East Sook Park sice není klenotem mezi parky, ale díky své malé náročnosti a nedaleké vzdálenosti od města Victoria může být zajímavým cílem a místem k odpočinku a relaxaci i pro cestovatele, kteří jinak přírodu neupřednostňují.

Fotogalerie